Ξυπνητήρι στις 3:30 πμ για τον αγώνα μεταλλίου στην κωπηλασία - Όλες οι ελληνικές συμμετοχές

Ξυπνητήρι στις 3:30 πμ για τον αγώνα μεταλλίου στην κωπηλασία - Όλες οι ελληνικές συμμετοχές

ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ
ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ

 


Η προσπάθεια της Χριστίνας Μπούρμπου και της Μαρίας Κυρίδου (03:30) για την κατάκτηση ενός μεταλλίου στην κωπηλασία ξεχωρίζει από τις ελληνικές συμμετοχές στην αυριανή (29/7) ημέρα.

Το δίδυμο των Κυρίδου – Μπούρμπου πέρασαν στον τελικό, πραγματοποιώντας εντυπωσιακή εμφάνισηκαι την Πέμπτη θα αγωνιστεί με στόχο να βρεθεί στο βάθρο.

Στην σκοποβολή η Άννα Κορακάκη ξεκινάει στα προκριματικά για το σπορ πιστόλι 25 μέτρων, προκειμένου να διεκδικήσει ακόμη ένα μετάλλιο για τα ελληνικά χρώματα.

Επίσης, ο Στέφανος Τσιτσιπάς και η Μαρία Σάκκαρη θα επιδιώξουν να βρεθούν στη «ζώνη» των μεταλλίων. Στο πλαίσιο των προημιτελικών του μικτού «διπλού» στο τένις θα αντιμετωπίσουν το δίδυμο των Άσλεϊ Μπάρτι και Τζον Πιρς από την Αυστραλία. 

ΟΙ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΤΗΣ 7ης ΗΜΕΡΑΣ

ΠΕΜΠΤΗ 29 ΙΟΥΛΙΟΥ

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Tokyo Aquatics Centre

-4Χ100 Μικτή ατομική: Προκριματικές σειρές (14:27): Συμμετοχή εθνικής ομάδας (2η σειρά)

ΤΕΝΙΣ

Ariake Tennis Park – Court 2

-Προημιτελικοί μεικτού (3ο ματς στη σειρά στο Court 2) – Μαρία Σάκκαρη/Στέφανος Τσιτσιπάς εναντίον Άσλεϊ Μπάρτι/Τζον Πιρς (Αυστραλία)

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

Kamakura

-RS:X Ανδρών: Ιστιοδρομίες 10-12 (09:20): Βύρωνας Κοκκαλάνης

Kamakura

-RS:X Γυναικών: Ιστιοδρομίες 10-12 (07:05): Κατερίνα Δίβαρη

Fujisawa

-Laser Radial Γυναικών: Ιστιοδρομίες 7-8 (06:15): Βασιλεία Καραχάλιου

Enoshima

-Finn Ανδρών: Ιστιοδρομίες 5-6 (08:35): Ιωάννης Μιτάκης

Zushi

-470 Ανδρών: Ιστιοδρομίες 3-4 (09:05): Παναγιώτης Μάντης - Παύλος Καγιαλής

Enoshima

-470 Γυναικών: Ιστιοδρομίες 3-4 (06:05): Αιμιλία Τσουλφά - Αριάδνη Σπανάκη

ΠΟΛΟ

Tatsumi Water Polo Centre

-Αγώνας Α΄ ομίλου (12:20): Ελλάδα - Ιαπωνία

ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ

Asaka Shooting - 25m Range

-Σπορ πιστόλι γυναικών 25m - Προκριματικά: Βολές ακριβείας (03:00): Άννα Κορακάκη

ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ

Sea Forest Waterway

- Μονό σκιφ γυναικών: Ημιτελικοί για θέσεις 1-12 (04:30): Αννέτα Κυρίδου

Sea Forest Waterway

-Μονό σκιφ ανδρών: Ημιτελικοί για θέσεις 1-12 (05:10) Στέφανος Ντούσκος

Sea Forest Waterway

-Δίκωπος γυναικών (03:30): Τελικός Α (Θέσεις κατάταξης 1-6) - Χριστίνα Μπούρμπου - Μαρία Κυρίδου

ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ

Yumenoshima Final Field

-Ατομικό γυναικών: Φάση των «64» (06:32): Ευαγγελία Ψάρρα εναντίον της Τσιά-Εν Λιν (Ταϊπέι)

Διάρκεια αγώνων: 10:00 - 12:40

Ατομικό γυναικών: Φάση των «32»: Ευαγγελία Ψάρρα (εφόσον προκριθεί)

Δείτε περισσότερα νέα ΕΔΩ



ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ