Διαφήμιση - Advertisement
Ολυμπιακός – Μονακό: Ασύλληπτη ερυθρόλευκη ανατροπή και πρόκριση στον τελικό του Final Four της Euroleague - Gkourou.com Ολυμπιακός – Μονακό: Ασύλληπτη ερυθρόλευκη ανατροπή και πρόκριση στον τελικό του Final Four της Euroleague

Ολυμπιακός – Μονακό: Ασύλληπτη ερυθρόλευκη ανατροπή και πρόκριση στον τελικό του Final Four της Euroleague

Την πρόκριση του στον τελικό του Final Four της Euroleague πανηγύρισε ο Ολυμπιακός. Η ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα βρέθηκε πίσω με 12 πόντους στο πρώτο ημίχρονο, ωστόσο με μία τρομερή ανατροπή στην τρίτη περίοδο, κατάφερε να πάρει τα ηνία του αγώνα και να φτάσει στη νίκη με 76-62. Με Μπαρτσελόνα ή Ρεάλ Μαδρίτης στον τελικό της Κυριακής (21/5) για την τέταρτη ευρωπαϊκή κούπα.

Ο Ολυμπιακός για ένα ημίχρονο ήταν σκιά του εαυτού του, προβληματίζοντας κυρίως με την επιθετική εικόνα του. Χαμένες βολές, νευρικές επιλογές και πολλά λάθη έφεραν τη Μονακό μπροστά με 41-29 στο πρώτο μέρος, ωστόσο στο δεύτερο ημίχρονο όλα άλλαξαν.

Ο Ολυμπιακός υπενθύμισε σε όλους ότι φέτος είναι η καλύτερη ομάδα στην Ευρώπη, σκορπώντας τον τρόμο στη Zalgirio Arena.